מכתב פנייה להורים

Friday 20 כJul, 2012

הורים יקרים,

השנה מסתיימת ואנו נהנות לראות את ילדיכם גדלים ולקחת חלק בהתפתחותם.

יחד עם זאת, כידוע לכם, אנו, עובדות המעונות של נשי חרות, מרגישות תסכול מתנאי העסקה שלנו לעומת ארגונים אחרים: לרבות מאתנו משכורת מינימום, זכויות סוציאליות מינימאליות, ללא בטחון בעבודה, איננו מתוגמלות על מקצועיות, ללא אפשרות להתמחות, התייחסות לותק ובעיות נוספות ביחסי העבודה. חשוב מאוד לציין כי במפגש היומיומי עם ילדיכם אנו שמות את כל הבעיות הללו בצד, אך הן עדיין קשות ומטרידות מאוד.

במהלך השנה החולפת התאגדנו בארגון עובדים מקצועי “כוח לעובדים” על מנת לשפר את התנאים בהם אנו מועסקות.

אומנם אנו עוסקות בתחום שיש בו שליחות ערכית, אך אין זה אומר שאנחנו לא צריכות לדרוש את הזכויות הבסיסיות כדי לחיות בכבוד.

אנחנו מאמינות שכעובדות שרוצות לשמור על מקצועיות ונתינה, אנו חייבות להיות גם מתוגמלות כלכלית! שאר העובדות במעונות יום בארגונים המקבילים, מאוגדות במסגרת איגוד עובדים ומועסקות באמצעות חוזה קיבוצי המסדיר את זכויותיהן בהתאם לתנאי העבודה במערכת. כך הן זוכות לא רק לתשלום עבור השתלמויות והסמכות מקצועיות אלא גם לתוספות ותק ועוד.

ארגון כוח לעובדים מלווה את ההתארגנות ומעמיד לרשותנו סיוע מבחינה ארגונית, משפטית, תקשורתית וייעוץ מתוך הניסיון שלו בהתארגנויות אחרות.

עד כה נערכו מספר פגישות במשרדי הארגון בתל אביב במטרה לקדם משא ומתן ואף נעשה ניסיון לפגישת גישור, כל זאת על מנת לקצר הליכים ולעשות כל שביכולתנו שמאבקינו הצודק לא יפגע בשירות החשוב אותו אנו מעניקים לכם ההורים והילדים במשך שנים.

אך לצערנו כמו ביתר ניסיונות ההידברות בשנים האחרונות לא זכינו להתייחסות נאותה. לכן נאלצנו להכריז על סכסוך עבודה ולפתוח בעיצומים על מנת שההנהלה תשב איתנו למשא ומתן כפי שהיא מחוייבת בחוק.

לפיכך בימים: חמישי, ראשון ושני, ה26, 29 ו30 לחודש, יפתחו המעונות לקבלת ילדים רק בשעה 10:00 בבוקר. מהלך זה של עיצומים הוא חריג מבחינתנו וכעת אנו נדרשות לו רק לאחר ניסיונות משא ומתן, התראות ואזהרות ,שכך לא ניתן להמשיך ולהתקיים! אנו מתנצלות מראש על כל אי נעימות או קושי שייגרם לכם כתוצאה ממאבק צודק זה, אנו מבינות שמהלך זה יגרום לקושי אך אנו נדרשות לצאת לעיצומים מאחר ונתקלנו באוזניים אטומות לצרכים שלנו כעובדות שמעוניינות להמשיך ולעבוד אך גם לעבוד בכבוד. אנו מקוות שעד תאריך השביתה ההנהלה תתעשת ותשב איתנו למשא ומתן אמיתי.

המאבק הזה בא להטיב על ילדיכם לא פחות מאשר עמנו. עזרתכם ותמיכתם תוכל לסייע ולקדם פתרון מהיר ולהימנע מתקופה ארוכה של מאבק. הסולידריות שלכם איתנו והיכולת שלכם להפעיל לחץ על מנכ”לית העמותה הגב’ יעל שמרגד וההנהלה תסייע בסיום מהיר של סכסוך העבודה.

כל מה שאנו רוצות זה לעבוד ולהשתכר בכבוד ולטפל במסירות בילדיכם, הצטרפו אלינו בקריאה זו!

אתם מוזמנים לתמוך בנו בקהילת העובדות בפייסבוק: תומכים במאבק עובדות נשי חרות

בברכה,

העובדות והמנהלות במעונות נשי חירות – איגוד נשי חירות בכוח לעובדים

הוספת תגובה

התגובה